Biała Podl.: Piłkarz rzucił butelką w sędziego

Data dodania: 31 październik 2011

Do niecodziennego incydentu doszło w niedzielę w Janowie Podlaskim po zakończeniu meczu piłki nożnej. 26-letni zawodnik drużyny gospodarzy podszedł do trójki sędziowskiej i rzucił butelką z wodą w sędziego. Arbiter doznał otarcia naskórka i zasinienia okolicy łokcia. Policjanci po złożonym zawiadomieniu, prowadzą postępowanie w sprawie uszkodzenia ciała.

Po zakończonym meczu piłki nożnej w klasie okręgowej, rozgrywanym pomiędzy drużynami Janovia Janów Podlaski – Sokół Adamów, do znajdującej się jeszcze na płycie boiska trójki sędziowskiej podszedł zawodnik drużyny gospodarzy – 26-latek z Białej Podlaskiej, który rzucił butelką w jednego z arbitrów. Sędzia został trafiony w okolice łokcia i doznał zasinienia oraz otarcia naskórka. Plastikowa butelka o pojemności 1,5 litra odbiła się jeszcze i trafiła w klatkę piersiowa drugiego sędziego.

Jak ustalili policjanci, wcześniej piłkarz ten został ukarany przez sędziego głównego zawodów czerwoną kartką, za wulgaryzmy kierowane w stronę asystenta sędziego.

Policja po wszczęciu w tej sprawie postępowania w kierunku uszkodzenia ciała, z uwagi na kontekst czynu będzie wnioskowała do Prokuratury o objęcie postępowania ściganiem z urzędu.

designed by know-line.pl