Biała Podl.: Trzech nieletnich i cztery czyny karalne.

Data dodania: 23 wrzesień 2011

Dwa uszkodzenia mienia i dwa włamania mają na sumieniu trzej nieletni z gminy Biała Podlaska. Jak ustalili policjanci dwóch 16-latków i ich o rok starszy kolega włamywali się do nowobudowanych domów kradnąc z nich przewody elektryczne i inne przedmioty. Nieletni uszkodzili też roletę zabezpieczającą drzwi oraz rynny w sklepie spożywczym. Sąd Rodzinny, który wkrótce otrzyma materiały sprawy zadecyduje o odpowiedzialności młodzieńców.

Bialscy policjanci ustalili sprawców dwóch, umorzonych wcześniej postępowań. Jak się okazało sprawcami ubiegłorocznego uszkodzenia rolety zabezpieczającej drzwi do sklepu o wartości 1500 zł w miejscowości Rakowiska oraz sierpniowej kradzieży wartych 500 zł przewodów z nowobudowanego domu w tej samej miejscowości byli trzej nieletni. Mają oni po 16 i 17 la i są mieszkańcami Białej Podlaskiej i gminy Biała Podlaska. Ponadto jak ustalili funkcjonariusze, ta sama grupa nieletnich w lipcu bieżącego roku ukradła narzędzia i inne przedmioty z kolejnego nowobudowanego domu włamując się do niego przez okno, a w sierpniu 2010 uszkodziła lampę oświetleniową i rynny w sklepie spożywczym w Rakowiskach, które to przestępstwa nie były wcześniej zgłaszane Policji.
Łączna suma strat oszacowana przez wszystkich pokrzywdzonych wyniosła ponad 4000 zł.
Materiały podjętych postępowań oraz kolejnych ustalonych czynów karalnych nieletnich zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego w Białej Podlaskiej.
J.J./A.S.

designed by know-line.pl