Biała Podl.: Włamywacz nie zdążył nacieszyć się łupem

Data dodania: 29 lipiec 2011

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszy dzisiaj 22-letni mieszkaniec gminy Janów Podlaski. Wczorajszej nocy został złapany przez patrol z janowskiego komisariatu tuż po tym, jak włamał się do domu mieszkalnego. Przestępstwo takie jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.

Wczoraj tuż przed północą policjanci otrzymali zawiadomienie od mieszkańca miejscowości Klonownica Duża, z którego wynikało, że przed chwilą ktoś włamał się do jego domu. Z relacji mężczyzny wynikało, że sprawca wykorzystując sen pokrzywdzonego wybił szybę w ganku i z wnętrza mieszkania zabrał telefon komórkowy wartości 300 zł.

Na zatrzymanie sprawcy nie trzeba było długo czekać. Już po kilku minutach policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Rokitno. Funkcjonariusze odzyskali skradziona komórkę, która mężczyzna zdążył ukryć widząc nadjeżdżający radiowóz. Włamywacz został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty kradzieży z włamaniem. Przestępstwo tego rodzaju zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

JJ/AA

designed by know-line.pl