Biała Podl.: Z Policjantami na przejście, marsz!

Data dodania: 22 wrzesień 2011

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej spotkali się wczoraj z dziećmi z Samorządowego Przedszkola nr 6 przy ul. Łomaskiej. Dzieci w rozmowie z policjantami oraz na podstawie slajdów z radami Sponge Boba uczyły się jak prawidłowo zachować się na drodze i przechodzić przez jezdnię, a później zdobytą wiedzę wykorzystywały w praktyce przechodząc przez ulicę i oznakowane przejścia dla pieszych.

Spotkanie prowadzone było przez policjantów z Zespołu Dzielnicowych Tomasza Fiedoruka i Marcina Semeniuka. Przedszkolaki obejrzały materiał filmowy o zachowaniu się na drodze i wysłuchały informacji przekazanych im przez policjanta. Miały także okazję wykazać się podstawową wiedzą na temat zasad zachowania się na drodze i przechodzenia przez jezdnię.

Spotkanie nie ograniczyło się jednak tylko do teorii. Przekazane informacje dzieci miały okazję wykorzystać w praktyce. Razem z policjantami udały się na „prawdziwe” przejście dla pieszych, gdzie po przypomnieniu zasad poruszania się i omówieniu oznakowań przejścia dla pieszych i podstawowych znaków, dzieci pod nadzorem funkcjonariuszy i swoich opiekunek prawidłowo przechodziły na drugą stronę jezdni.

#2c

Spotkanie zakończyło się oglądaniem policyjnego radiowozu, do którego garnęli się i chłopcy i dziewczynki. Na zakończenie spotkania okazało się, że znaczna część grupy to przyszli funkcjonariusze, o czym dzieci z radością poinformowały policjantów.

designed by know-line.pl