Biała Podl: Złote sygnety z tombaku.

Data dodania: 17 listopad 2011

Zarzuty usiłowania oszustwa usłyszał wczoraj w Komisariacie Policji w Terespolu 22-letni obywatel Rumunii, który tłumacząc się pilną potrzebą okazyjnie chciał sprzedać Białorusinowi rzekomo złote sygnety. Jego niedoszły kontrahent nie dał się nabrać, a o zdarzeniu powiadomił napotkany patrol Policji. Funkcjonariusze zatrzymali trzech obywateli Rumunii, kiedy przy trasie K-2 czekali na bardziej kolejnych klientów.

Zatrzymani przez policjantów mężczyźni to trzej obywatele Rumunii w wieku od 22 do 27 lat. Młodzi mężczyźni w miejscowości Wólka Dobryńska zatrzymali jadącego w kierunku Terespola obywatela Białorusi. Mówili, że potrzebują pieniędzy na paliwo, które im się skończyło i próbowali mu sprzedać złote, męskie sygnety. Oferowane za 400 USD złoto okazało się tombakiem. Białorusin zorientował się, że mężczyźni próbują go oszukać. Mężczyzna nie skorzystał „ z okazji” zakupu.
Kiedy dojechał do Terespola poinformował o próbie oszustwa zauważony patrol policji. Wysłani przez dyżurnego na trasę K-2 funkcjonariusze zatrzymali poruszających się mercedesem ob. Rumunii. Jeden z nich, 22-latek został rozpoznany, jako ten, który oferował fałszywe sygnety.
Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa. Przyznał się do zarzutu i wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze. Okazało się, że wbrew temu, co powiedział Białorusinowi, miał przy sobie pieniądze. Funkcjonariusze na poczet grożącej kary zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie 500 zł.
JJ/R.L.R.

designed by know-line.pl