Biała Podlaska: Chciał zostać kibicem

Data dodania: 11 październik 2011

Kryminalni z Białej Podlaskiej ustalili i zatrzymali 17-latka, który odpowie za uszkodzenie elewacji w kilkunastu budynkach na terenie miasta. Sprawca malował na murach napisy drużyn piłkarskich oraz wulgaryzmy. Za ustaleń policjantów wynika, że nie był on kibicem, a przez napisy na murach chciał się „wkupić” w środowisko kibiców. Wszystkie napisy naniósł jednej nocy, zużywające do tego cztery puszki sprayu. 17-latkowi grozi teraz do 5-lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcy Osiedla Młodych w Białej Podlaskiej, którzy wyszli z domu rano w dniu 28 sierpnia nie mogli nie zauważyć, że na kilkunastu budynkach nieznany sprawca naniósł w nocy szereg napisów, niszcząc elewacje bloków mieszkalnych, placówek handlowych i obiektów użyteczności publicznej. Sprawca malował na murach napisy drużyn piłkarskich oraz wulgaryzmy.

Praca operacyjna policjantów z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu przyniosła w tej sprawie efekt w postaci zatrzymania 17-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Nastolatek w piątek usłyszał zarzuty zniszczenia elewacji budynków należących do BSM „Zgoda” na łączną sumę strat 5000 zł.
Jak ustalili funkcjonariusze dodatkowo uszkodzonych zostało kilka placówek handlowych oraz dwie stacje trafo.
Trwa ustalanie pokrzywdzonych i ich strat w tych przypadkach. Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyjaśnił, że wszystkie napisy naniósł jednej nocy, zużywające do tego cztery puszki sprayu. Za ustaleń policjantów wynika, że nie był on kibicem, a przez napisy na murach chciał się „wkupić” w środowisko kibiców. 17-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl