Biała Podlaska: Ciasteczkowi złodzieje zatrzymani

Data dodania: 21 maj 2015

[b]Różnego rodzaju ciasta, ciasteczka i bułki padły łupem sprawców, którzy włamali się przed połową maja do punktu sprzedażowego jednej z piekarni. Wczoraj policjanci zatrzymali złodziei, którzy wówczas połakomili się na słodycze. Są nimi mieszkańcy gminy Rokitno w wieku 17 i 18 lat oraz 18-latek z Terespola. Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyne przestępstwo jakiego się dopuścili młodzieńcy.[/b]

Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 maja. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawcy po wybiciu szyby w kiosku z pieczywem przy placu Wojska Polskiego ukradli wówczas różne rodzaje ciast i ciastek. Straty wyceniono na kwotę blisko 300 zł.

Wczoraj policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili i zatrzymali złodziei, którzy połakomili się na słodycze. Są to dwaj mieszkańcy gminy Rokitno w wieku 17 i 18 lat oraz 18-latek z Terespola.

W trakcie czynności z zatrzymanymi policjanci ustalili ponadto, że ta sama grupa, tej samej nocy dopuściła się jeszcze jednego włamania. Młodzieńcy wyważając drzwi wejściowe do niezamieszkałego domu ukradli z niego dwie skórzane kurtki, wiertarkę i szereg innych przedmiotów. Większość skradzionych rzeczy funkcjonariusze odzyskali podczas przeszukania stancji zajmowanej przez jednego z nich. Mundurowi ustalili również, że najmłodszy z zatrzymanych w marcu tego roku usiłował włamać się do nowobudowanego domu w Białej Podlaskiej, lecz nie osiągnął celu, gdyż spłoszył go alarm.

Dzisiaj z zatrzymanymi będą wykonywane czynności procesowe. Górna granica zagrożenia karą za kradzież z włamaniem to 10 lat pozbawienia wolności.

J.J.

designed by know-line.pl