Biała Podlaska: Kary dla kibiców, za wtargnięcie na boisko

Data dodania: 30 wrzesień 2011

Zakazy stadionowe i wysokie grzywny – takie kary orzekł Sąd Rejonowy w Białej podlaskiej wobec trzech kibiców, którzy w ubiegłą niedziele wtargnęli na płytę boiska podczas meczu III ligi piłki nożnej MKS „Podlasie” – RKS „Chełmianka”. Sprawcy czynu na sprawę czekali w policyjnym areszcie. Zostali osądzeni w trybie przyspieszonym.

18 i 19-latek, którzy przeskakując barierkę wbiegli z zasłoniętymi twarzami na murawę kierując się w stronę sektora gości, Sąd skazał na 2400 zł grzywny i 3 lata zakazu wstępu na wszelkie imprezy masowe. Podczas imprez masowych sportowych będą musieli meldować się w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.
Trzeci kibic, 25-latek, który wbiegł na boisko z odsłonięta twarzą usłyszał wyrok 1800 zł grzywny i dwuletniego zakazu wstępu na wszelkie imprezy masowe.
Do naruszenia przepisów Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych doszło podczas niedzielnego meczu pomiędzy drużynami MKS „Podlasie” Biała Podlaska – RKS „Chełmianka” Chełm. Wszyscy zatrzymani mężczyźni byli kibicami miejscowej drużyny, mieszkańcami Białej Podlaskiej.

designed by net-line.pl