Biała Podlaska: Kontrabanda pod podłogą.

Data dodania: 11 lipiec 2011

Bialscy policjanci realizując posiadane informacje weszli do mieszkania 26-letniego Arkadiusza K. Tam ujawnili niemal 8 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta była w mieszkaniu pod podłogą. Według ustaleń funkcjonariuszy papierosy miały trafić do nielegalnej sprzedaży na terenie miasta. Zatrzymany naraził Skarb Państwa na uszczuplenie w podatku akcyzowym na kwotę ponad 90 tysięcy zł.

Do mieszkania zatrzymanego policjanci z Wydziału ds Zwalczania Przestępczości Gospodarczej wkroczyli dzisiaj w godzinach rannych. W trakcie przeszukania znaleziono 7929 paczek papierosów.
Kontrabanda ukryta była w mieszkaniu pod podłogą. Według ustaleń funkcjonariuszy papierosy miały trafić do nielegalnej sprzedaży na terenie miasta.
Po obliczeniu należnego podatku Skarbu Państwa okazało się, że w przypadku wprowadzenia takiej ilości papierosów do obiegu Skarb Państwa straciłby 92 833 złotych. 26-latek z Białej Podlaskiej został przez policjantów zatrzymany i dzisiaj usłyszy zarzuty posiadania towarów bez polskich znaków akcyzy, za co grozi mu wysoka grzywna.

designed by know-line.pl