Biała Podlaska: Nielegalny odstrzał dwóch łosi

Data dodania: 11 styczeń 2016

[b]W sobotę na terenie kompleksu leśnego na terenie gminy Zalesie, podczas zbiorowego polowania jeden z myśliwych odstrzelił dwa łosie. Aktualnie w Polsce łosie są pod ochroną i obowiązuje moratorium na odstrzał tych zwierząt. Zarzuty popełnienia przestępstwa usłyszał 71-letni Norweg, który w trakcie przesłuchania stwierdził, że pomylił łosie z innymi zwierzętami. Ustawa Prawo Łowieckie przewiduje za takie przestępstwo do 5 lat pozbawienia wolności.[/b]

Informację o zdarzeniu Policja otrzymała od innych myśliwych uczestniczących w zbiorowym polowaniu organizowanym przez koło łowieckie. Jak się okazało w sobotę przed południem, w kompleksie leśnym w rejonie miejscowości Zalesie, obywatel Norwegii ustrzelił dwa łosie. Zwierzęta te są aktualnie objęte moratorium na odstrzał i polowania na nie są zabronione. 71-latek jest myśliwym z uprawnieniami i legalnie posiada broń. Policjantom tłumaczył się, że pomylił łosie z innymi zwierzętami.

Straty spowodowane przez myśliwego oszacowano na kwotę 28 tys. zł. na szkodę Skarbu Państwa. Po przedstawieniu zarzutów policjanci z Komisariatu Policji w Terespolu zabezpieczyli od 71-latka pieniądze w kwocie 15 tys. jako zabezpieczenie na poczet grożącej mu kary.

designed by net-line.pl