Biała Podlaska: Nietrzeźwy mężczyzna pierwszą ofiarą wody w powiecie

Data dodania: 11 czerwiec 2015

[b]Wczoraj w godzinach popołudniowych doszło do utonięcie mężczyzny w rzece Krzna. Z wstępnych ustaleń wynika, że 28-latek po wspólnym spożywaniu alkoholu z młodszym kolegą poszedł się kapać w rzece i utonął. Nietrzeźwy kolega próbował go ratować, jednak nieskutecznie. Policjanci apelują o rozwagę nad wodą: zdecydowana większość utonięć to osoby spożywające przed kąpielą alkohol.[/b]

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16.30 w Krznie na wysokości ul. Plażowej w Białej Podlaskiej. Z wstępnych ustaleń wynika, że 28-latek z gminy Sosnówka, wspólnie z kolegą spożywali nad rzeką alkohol, wypijając butelkę wódki i po kilka piw. Kiedy jeden z nich poszedł się wykapać, najprawdopodobniej zachłysnął się wodą, w wyniku czego utonął. Jego 25-letni kolega próbował go ratować, jednak bez efektu.

Ciało po penetracji dna rzeki wyłowili z wody strażacy z PSP. Decyzją prowadzącego czynności na miejscu zdarzenia Prokuratora zwłoki zabezpieczono w prosektorium bialskiego szpitala.

Policjanci zatrzymali również w policyjnym areszcie 25-latka, gdyż jak się okazało był on poszukiwany przez organy ścigania do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

J.J.

designed by know-line.pl