Biała Podlaska: Nietrzeźwy potrącił 13-latkę czekającą przy przejściu dla pieszych

Data dodania: 08 wrzesień 2015

[b]Dzisiaj rano mężczyzna kierujący samochodem marki Fiat, zbyt późno zauważył zatrzymujące się przed przejściem dla pieszych Audi i usiłując je ominąć uderzył w tylny prawy róg tego auta, a następnie w oczekującą na przejście 13-letnia dziewczynkę. 13-latka z poważnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.[/b]

Do zdarzenia doszło około godziny 7.00 na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Kolonia Horbów. Przed przejściem dla pieszych zatrzymał się jadący w kierunku Białej Podlaskiej samochód marki Audi, aby przepuścić czekającą na przejście przez drogę krajową dziewczynkę. Ten manewr zbyt późno zauważył jadący w tym samym kierunku kierowca Fiata. Chcąc uniknąć zderzenia uderzył w prawy róg stojącego pojazdu, a następnie w oczekującą na przejście przez jezdnię 13-latkę. Dziewczynka z poważnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Białej Podlaskiej, a następnie przetransportowana do Państwowego Szpitala Klinicznego w Lublinie.

Jak się okazało w trakcie czynności na miejscu zdarzenia, kierowca Fiata, 56-letni mieszkaniec gminy Zalesie, był nietrzeźwy. Wstępne badanie wykazało u niego ponad 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

JJ

designed by net-line.pl