Biala Podlaska: Odpowiedzą za rozbój

Data dodania: 10 styczeń 2012

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili sprawców rozboju na 37-letniej mieszkance Białej Podlaskiej. 31 grudnia 2011 r. dwóch mężczyzn przewróciło pokrzywdzoną, a następnie użyło wobec niej gazu łzawiącego. Okazali się nimi 20 i 18 latek, mieszkańcy Białej Podlaskiej. W piątek sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a już w sobotę Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Do zdarzenia doszło 31 stycznia w rejonie ogródków działkowych przy ul. Narutowicza w Białej Podlaskiej. Dwóch mężczyzn przewróciło pokrzywdzoną, a następnie użyło wobec niej gazu łzawiącego. Sprawcy zabrali torebkę i rzucili się do ucieczki. Napastników próbował zatrzymać 45-letni funkcjonariusz SG, będący w czasie wolnym od służby. Mężczyzna podjął pościg po którym ujął sprawców, jednak ci użyli wobec niego gazu łzawiącego i udało im się uciec.
Podjęte działania operacyjne doprowadziły do ustalenia sprawców rozboju. Okazali się nimi dwaj: 20 i 18 letni, mieszkańcy Białej Podlaskiej. W piątek sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a już w sobotę Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

JJ

designed by know-line.pl