Biała Podlaska: Okradał uczniów i studentów

Data dodania: 10 kwiecień 2015

Policjanci z Wydziału dw z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili sprawcę kradzieży, które miały miejsce na terenie bialskich szkół. Siedmioro pokrzywdzonych studentów i uczniów straciło przedmioty o łącznej wartości ponad 2 500 zł. 27-latek jest dobrze znany bialskiej Policji. W styczniu tego roku był już notowany za włamania do samochodów i altanek ogrodowych.

Dwa tygodnie temu w szatni jednej z bialskich uczelni grasował złodziej. Jak ustalili policjanci cztery studentki straciły ubrania, dokumenty, buty sportowe i inne przedmioty o łącznej wartości 1640 zł. Dwa dni temu policjanci z Wydziału dw z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili i zatrzymali podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa 27-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej.

W trakcie czynności z zatrzymanym funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu popełnienie kolejnych, podobnych kradzieży. Pod koniec listopada ubiegłego roku z szatni jednego z bialskich liceów skradziono m.in. dwa telefony komórkowe, dokumenty osobiste i pieniądze. Tym razem pokrzywdzonych na kwotę 920 zł. zostało troje uczniów. Wszystkich tych przestępstw bialczanin dopuścił się w warunkach recydywy.

Mężczyzna, który wczoraj usłyszał zarzuty kradzieży jest dobrze znany bialskiej Policji. Trzy miesiące temu notowany był za włamania do samochodów i altanek ogrodowych. Za te przestępstwa miał zastosowany dozór Policji. Pomimo wniosku Policji Prokuratura nie zdecydowała się na zastosowanie surowszego środka zapobiegawczego.

J.J.

designed by net-line.pl