Biała Podlaska: Pięć przestępstw w cztery dni

Data dodania: 12 maj 2015

[b]Zarzuty kradzieży rozbójniczej i kradzieży z włamaniem do czterech samochodów usłyszał wczoraj w bialskiej prokuraturze 21-letni mężczyzna. Wszystkich czynów dopuścił się w ciągu czterech kolejnych majowych dni. Dzisiaj Sąd Rejonowy tymczasowo aresztował go na okres trzech miesięcy.[/b]

W sobotę policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawcę ubiegłotygodniowej kradzieży torebki "na tzw. wyrwę". Z okoliczności sprawy wynikało, że doszło w tym przypadku do tzw. kradzieży rozbójniczej, Sprawca użył siły fizycznej wobec broniącej się przed kradzieżą pokrzywdzonej. W policyjnym areszcie osadzony został 21-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, który przyznał się do popełnienia powyższego czynu.

W trakcie czynności wykonywanych do tej sprawy 21-latek przyznał się i złożył wyjaśnienia dotyczące innych przestępstw, popełnionych wspólnie z 27-letnim współsprawcą. Obaj, w ciągu trzech kolejnych majowych dni (3-5 maj) włamali się do czterech samochodów. Mechanizm działania sprawców za każdym razem był taki sam. Wybijali szybę boczną kamieniem i kradli znajdujące się w autach portfele bądź inne przedmioty. Łączne straty właścicieli samochodów wyniosły 3 000 zł. Policjantom udało się odzyskać cześć skradzionych dokumentów i kart bankomatowych. Aktualnie policjanci prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania drugiego, ustalonego sprawcy. Obaj mężczyźni byli już wcześniej notowani przez Policję za przestępstwa przeciwko mieniu.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Prokuratury Rejonowej tymczasowo aresztował 21-latka na okres 3 miesięcy.

designed by know-line.pl