Biala Podlaska: Praca policjanta już im nie obca

Data dodania: 17 kwiecień 2015

Bialskich policjantów odwiedziły dzieci z II klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej. Mali goście wykazywali się wiedzą z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. A wiedza ta nie była mała, o czym świadczył las rąk pojawiających się po każdym zadawanym pytaniu.

Spotkanie z grupą dzieci rozpoczęło się od pogadanki policjanta na temat bezpiecznego zachowania się drodze. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat zasad poruszania się po drodze, prawidłowej i bezpiecznej jazdy rowerem. Uczniowie pokazali, że wiedza z podstawowych zasad ruchu drogowego nie jest im obca i potrafili nazwać podstawowe znaki drogowe. O tym, że 9-latki mogą już być osobami odpowiedzialnymi i świadomymi grożących niebezpieczeństw, świadczyły konkretne i dociekliwe pytania, które zadawali funkcjonariuszowi.

Drugoklasiści obejrzeli również podstawowe wyposażenie funkcjonariusza i posłuchali o pracy różnych rodzajów policyjnych służb. Po spotkaniu w komendzie, dzieci obejrzały policyjny radiowóz, gdzie była okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

J.J.

designed by know-line.pl