Biała Podlaska: Zarzuty za włamania do samochodów ciężarowych.

Data dodania: 15 maj 2012

W sobotę w ręce policjantów wpadli dwaj 21-letni mężczyźni, którzy od blisko dwóch miesięcy kradli paliwo na terenie Białej Podlaskiej. Zatrzymani usłyszeli łącznie 6 zarzutów kradzieży z włamaniem do zbiorników paliwa i kradzieży akumulatorów z ciągników siodłowych. Straty pokrzywdzonych wyniosły łącznie ponad 8 000 zł. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
W sobotę około godziny 2 w nocy dyżurny KMP w Białej Podlaskiej został poinformowany o kradzieży paliwa z samochodu ciężarowego na terenie ogrodzonej posesji. Wysłani natychmiast na miejsce policjanci podczas penetracji terenu zatrzymali dwóch 21-letnich mężczyzn, mieszkańców gminy Biała Podlaska. Sprawcy po wyłamaniu zabezpieczenia wlewu paliwa w ciągniku siodłowym marki DAF, stojącym na terenie ogrodzonego parkingu dokonali kradzieży 420 litrów oleju napędowego wartości 2424 zł.
Mundurowi udowodnili im także 5 innych przestępstw, w tym trzech kradzieży paliwa z ciągników siodłowych, zaparkowanych na terenie miasta oraz dwóch kradzieży akumulatorów z takich pojazdów. Wszystkich czynów dokonali w okresie od marca do maja bieżącego roku Sprawcy łącznie ukradli blisko 1500 l oleju napędowego o wartości ponad 8 000 zł. Skradzione akumulatory sprzedane zostały na okolicznych punktach skupu złomu.
Zatrzymanym przedstawiono zarzuty, do których przyznali się i poddali się dobrowolnie karze. Od jednego ze sprawców na poczet grożących kar policjanci zabezpieczyli samochód osobowy.
JJ

designed by know-line.pl