Bieganie i pomaganie w Garwolinie – Ty też możesz być częścią tej akcji

Data dodania: 03 czerwiec 2024
Bieganie i pomaganie w Garwolinie – Ty też możesz być częścią tej akcji

Czy można wziąć udział w zawodach i jednocześnie wesprzeć osoby dotknięte przemocą? Można! 16 czerwca odbędzie się największe wydarzenie sportowe w naszym powiecie – bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. To już 15. edycja tego charytatywnego biegu, w którym każdy może wziąć udział. Do wyboru aż 3 trasy – 2 km, 5 km i 10 km. Po raz kolejny w Garwolinie pobiegnie Bartosz Olszewski, autora popularnego bloga WarszawskiBiegacz.pl. I Ty dołącz do gronach tych, którzy pobiegną w Garwolinie!

– Mamy za sobą 14 edycji, w których do tej pory wzięło udział blisko 10 tys. osób. Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie!” to nie tylko interesujące sportowe wyzwanie. To przede wszystkim wsparcie potrzebujących. Co roku część dochodu ze sprzedaży pakietów startowych zostaje przekazana działającemu przy Instytucie Psychologii Zdrowia Ogólnopolskiemu Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, które prowadzi działania z zakresu pomocy prawnej i psychologicznej dla osób doświadczających przemocy. Warto więc zapisać się już dziś. Wszystkim, którzy zarejestrują się do końca maja gwarantujemy koszulkę w wybranym rozmiarze – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”

Bieg w Garwolinie organizowany jest nieprzerwanie od 2010 roku. Na stałe wpisał się już w kalendarz najważniejszych wydarzeń biegowych w Polsce i stanowi świetną okazję, by wspierając innych, spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół oraz zadbać o swoje zdrowie. Bieg organizowany jest przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl, przy wsparciu sponsorskim zlokalizowanej w Garwolinie fabryki kosmetyków Avon. Wydarzenie stanowi kontynuację działań marki, mających na celu zwrócenie uwagi na stanowiące wciąż realny problem społeczny zjawisko, jakim jest przemoc domowa.

– Avon jest partnerem „Niebieskiej Linii” od 2011 roku i zapewnia środki na funkcjonowanie poradni telefonicznej i e-mailowej dla osób doświadczających przemocy – mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie. – Marka współpracuje też z Fundacją Feminoteka w ramach międzynarodowej kampanii „16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć”. Dodatkowo, wspólnie z Feminoteką, Avon uruchomił pierwszą w Polsce przeciw-przemocową aplikację www.avonalert.pl, z której mogą korzystać zarówno osoby doświadczające przemocy, jaki i jej świadkowie.

Rodzinnie i na sportowo

Na tak duże zainteresowanie biegiem wpływa nie tylko sprzyjający aktywnościom sportowym czerwcowy termin, lecz także uniwersalny charakter wydarzenia, które przyciąga zarówno amatorów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem, a na których czekają trasy o długości 2 i 5 kilometrów, jak i tych bardziej wprawionych – z atestowaną trasą liczącą 10 kilometrów. Ponieważ w biegu liczy się przede wszystkim pomoc innym, całemu wydarzeniu towarzyszy rodzinna, pełna wzajemnego wsparcia atmosfera, która sprzyja pokonywaniu kolejnych kilometrów.

Lubiących wyzwania sportowe może dodatkowo zachęcić perspektywa stanięcia w szranki z Bartoszem Olszewskim, organizatorem licznych obozów dla biegaczy i autorem bloga WarszawskiBiegacz.pl, oraz jego żoną – Katarzyną Gorlo-Olszewską, autorką bloga runtheworld.pl. Oboje od lat związani z bieganiem, wspólnie pobiegną w garwolińskim wyzwaniu.

Cieszę się, że po raz kolejny, razem z Kasią, możemy być ambasadorami biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie!” – mówi Bartosz Olszewski – Do tej pory udało się zebrać na walkę z przemocą 175 tysięcy złotych i mam nadzieję, że kolejne edycje, w tym ta, która czeka nas już w czerwcu, będą te kwotę znacznie powiększały. Atmosfera biegu co roku jest tak samo fantastyczna i mam nadzieję, że tegoroczny jubileusz zostanie okraszony rekordową liczbą uczestników.

Stań na starcie i pomóż ofiarom przemocy

Ponieważ wielkość pomocy, którą otrzymają potrzebujący, zależy od liczby uczestników biegu, organizatorzy co roku pragną dotrzeć do jak największej liczby chętnych. A w jaki sposób zapisać się na bieg i dać szansę na lepsze jutro osobom doświadczającym przemocy. Nic prostszego! Wystarczy odwiedzić oficjalną stronę biegu: https://bieg.truchtacz.pl/, wypełnić formularz zgłoszeniowy i stać się uczestnikiem tego wielkiego sportowego święta!

Warto więc zaznaczyć niedzielę 16 czerwca w kalendarzu i zarezerwować termin, by wraz z Avon stanąć do walki z przemocą, wspierając osoby nią dotknięte. Wszystko w Waszych nogach i sercach – do zobaczenia na starcie!

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie www.bieg.truchtacz.pl.

 

designed by know-line.pl