Bilet za 250 groszy!

Data dodania: 08 maj 2015

[b]23 maja 2015 roku w ramach obchodów 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce, w tym dniu w całej Polsce będzie można obejrzeć przedstawienia za jedyne 250 groszy. W Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie zagrany zostanie spektakl Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł.[/b]

[b]Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł[/b] to osiem historii, które wydarzyły się naprawdę, ale jak zapewniają same postaci – to nie jest teatr faktu. Na scenie mieszanka wybuchowa: dresiarz, Niemiec, biskup, generał Jaruzelski, niespełniona gwiazda muzyczna, uboga staruszka, porzucony chłopiec i dziewczyna z obozu koncentracyjnego. Wszyscy zamknięci w jednej klatce, zawieszeni między ziemią a… i tu pojawia się problem. Bohaterowie wybierają się do nieba, tylko czy polską rzeczywistość można nazwać inaczej niż przedpieklem?

[b]23 maja o godz. 19:00[/b] spektakl zostanie zaprezentowany w ramach projektu Instytutu Teatralnego w Warszawie – „Bilet za 250 groszy”. Sprzedaż biletów prowadzona będzie w kasie teatru od 11 maja. Jedna osoba może kupić maksymalnie 5 biletów.

Pozostałe spektakle:
21 i 22 maja, godz. 19:00

designed by net-line.pl