Biłgoraj: Fałszywy wnuczek zatrzymany

Data dodania: 24 czerwiec 2015

[b]Policjanci z Tarnogrodu prowadząc postępowanie w sprawie usiłowania oszustwa 85-letniej kobiety z gm. Tarnogród, ustalili sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 26-letnie mężczyzna z tej samej miejscowości. 26-latek działał w sposób typowy dla oszustw „metodą na wnuczka”. Podając się za kolegę jej wnuczka, który spowodował wypadek drogowy próbował wyłudzić od niej pieniądze. Czujność babci spowodowała, że nie została oszukana. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.[/b]

Do zdarzenia doszło ponad 2 miesiące temu w gminie Tarnogród. Do 85-letniej mieszkanki gm. Tarnogród w godzinach wieczornych zapukał młody mężczyzna podając się za kolegę jej wnuczka. Pilnie prosił o pieniądze, ponieważ jej wnuczek miał spowodować wypadek. Starsza kobieta oznajmiła, że nie ma pieniędzy więc oszust usiłujący wyłudzić gotówkę, zniknął. Następnego dnia oszust ponownie skontaktował się ze swoją „babcią” tym razem telefonicznie, podając się już jako wnuczek. Mężczyzna miał pecha, starsza kobieta rozpoznała,że to nie jest jej wnuk, po czym rozmówca natychmiast się rozłączył. 85-latka nie dała się zwieść oszustowi, dzięki swej czujności nie została oszukana. O tych zdarzeniach powiadomiła policję w Tarnogrodzie.

W toku prowadzonych czynności w tej sprawie, policjanci ustalili i zatrzymali rzekomego wnuczka. Okazał się nim 26-latek z tej samej miejscowości. Mężczyzna przyznał się, że usiłował oszukać kobietę. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

MW

designed by know-line.pl