Biłgoraj: Kontrabanda w sklepie.

Data dodania: 03 październik 2011

Policjanci zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili 50-letniego mężczyznę, który w swoim sklepie posiadał ponad 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze wraz z pracownikami urzędu celnego dokonali zabezpieczenia bezakcyzowego towaru. W przeszłości 50-latek był już karany za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego za przechowywanie i wprowadzanie do obrotu wyrobów bez polskich znaków akcyzy.

Wczoraj rano policjanci zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją biłgorajskiej komendy weszli do jednego ze sklepów przy ul. Bohaterów Monte Cassino. Funkcjonariusze ustalili, że właściciel sklepu spożywczego może wprowadzać do obrotu papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Policjanci wraz z pracownikiem urzędu celnego dokonali kontroli sklepu. Funkcjonariusze nie musieli długo szukać, nielegalny towar ujawnili za ladą i podczas przeszukań pomieszczeń, na zapleczu sklepu. Łącznie ujawnili alkohol i ponad 700 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Gdyby towar trafił na czarny rynek, uszczuplenie skarbu państwa wyniosłoby ponad 7000 złotych.

W przeszłości 50-latek był już karany za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego za przechowywanie i wprowadzanie do obrotu wyrobów bez polskich znaków akcyzy.
Tym razem również zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat więzienia

designed by know-line.pl