Biłgoraj: Obywatelskie ujęcie

Data dodania: 31 maj 2015

[b]Mający w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu 26-latek z Biłgoraja, został ujęty na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, przez właścicieli sklepu, do którego chwilę wcześniej się włamał. Sprawca nie zdołał nic ukraść, kiedy został zaskoczony przez 63 latka i jego 36-letniego syna, słyszących dźwięk wybijanej szyby. Po chwili włamywacz znalazł się w policyjnej celi.[/b]

Wczorajszej nocy przy jednej z ulic biłgorajskich doszło do włamania do sklepu spożywczego. Właściciele mieszkający w tym samym budynku ok. 2 w nocy usłyszeli odgłos wybijanej szyby. Natychmiast pobiegli sprawdzić co się dzieje. Na miejscu zastali pijanego młodego mężczyznę, który chwilę wcześniej wybił szybę w drzwiach wejściowych do sklepu i próbował uciec z kasą fiskalną. 63-letni właściciel wraz ze swoim synem złapali i przytrzymali sprawcę włamania do przyjazdu policji, którą niezwłocznie wezwali na miejsce.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali 26-latka z Biłgoraja. który wielokrotnie był już notowany w przeszłości. Okazało się, że sprawca ma ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został osadzony w policyjnym areszcie. Straty jakie poniósł właściciel wyniosły ponad 2 tys. złotych. Dziś mężczyzna usłyszał zarzut w tej sprawie.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

MW

designed by know-line.pl