Biłgoraj: Odpowiedzą za posiadanie środków odurzających

Data dodania: 30 wrzesień 2011

Dziś w nocy policjanci z Biłgoraja zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 23 i 26 lat, u których odnaleźli substancje będące najprawdopodobniej marihuaną i amfetaminą. Uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzn na widok funkcjonariuszy. Za posiadanie marihuany odpowie również 16-letni chłopak, który wpadł na gorącym uczynku dwa dni temu w parku miejskim w Biłgoraju. Nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Dzisiejszej nocy patrolujących ulice miasta policjantów uwagę zwróciło dwóch mężczyzn przy ul. Zwierzynieckiej, którzy nerwowo zachowywali się przy jednym ze sklepów. Podczas legitymowania policjanci sprawdzili również pobliski tren i odnaleźli portfel z dokumentami 26-latka oraz woreczek z zwartością suszu roślinnego przypominającym konopie indyjskie. Po przewiezieniu na komendę dokonano kontroli osobistej mężczyzny. W jego portfelu policjanci ujawnili kolejny woreczek z zawartością tym razem białego proszku, będącego prawdopodobnie amfetaminą. Łącznie odnaleziono u niego 0,17 g marihuany i 0,94 g amfetaminy. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. W chwili obecnej policjanci wykonują dalsze czynności w tej sprawie.
Godzinę później drugi patrol policjantów prewencji zatrzymał do kontroli drogowej forda, którym poruszało się 4 mężczyzn. U jednego z pasażerów w wieku 23-lat funkcjonariusze znaleźli susz roślinny w woreczku foliowym, przypominający marihuanę. Natomiast u drugiego, również 23-letniego odnaleziono foliowy woreczek z zawartością tym razem białej substancji przypominającej amfetaminę. Susz rośliny sprawdzono narkotesterem, ważył 1,35 g, a także biały proszek – 0,28 g. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie do dyspozycji prokuratury.
Natomiast dwa dni temu na gorącym uczynku posiadania wpadł również chłopiec w wieku 16-lat z gm. Leżajsk. Przebywając w parku miejskim wraz z kolegą na widok policji zaczęli nerwowo się rozglądać. Podczas legitymowania policjanci ujawnili u niego woreczek foliowy, w którym znajdowała się substancja roślinna, o łącznej wadze 0,42 g. Odnaleziony susz został sprawdzony narkotesterem, który wskazał, że najprawdopodobniej jest to marihuana. 16-latek odpowie teraz przez sądem rodzinnym i nieletnich.

designed by know-line.pl