Biłgoraj: Podziękowanie dla policjantów.

Data dodania: 30 wrzesień 2011

Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju insp. Ryszard Piłat oraz Zastępca nadkom. Artur Deryło pogratulowali dwóm policjantom Zespołu Patrolowo-Intrewencyjnego. Sierż. szt. Piotr Mazurek i sierż. Robert Woziwoda kilka dni temu uratowali życie mężczyźnie, który zasłabł. Pan Piotr na ręce komendanta założył podziękowania za udzieloną pomoc.
Kilka dni temu patrolujący ulice Biłgoraja policjanci Wydziału Prewencji będąc na rynku rozmawiali z mieszkańcami tamtego rejonu, między innymi z właścicielem jednego z zakładów. W trakcie rozmowy mężczyzna poszedł na chwilę na zaplecze, skąd policjanci nagle usłyszeli dziwne odgłosy przypominające jęki. Sierż. szt. Piotr Mazurek i sierż. Robert Woziwoda natychmiast pobiegli na zaplecze i zobaczyli leżącego na ziemi mężczyznę, który był cały siny i nie oddychał. Funkcjonariusze od razu przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy i reanimacji. W tym samym czasie wezwali pogotowie ratunkowe. Dzięki niezwłocznie udzielonej pierwszej pomocy, właściciel odzyskał przytomność. Karetka zabrała Pana Piotra do szpitala. Policjanci zamknęli jego zakład, a klucze oddali później właścicielowi.
Kilka dni później Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju otrzymał pisemne podziękowanie za pomoc od Pana Piotra, który jednocześnie pochwalił policjantów za ich postawę i pogratulował Komendantowi takich podwładnych, którzy jak napisał „….w sytuacjach krytycznych zachowują zimną krew i niosą pomoc potrzebującym…”
Wczoraj szef garnizonu biłgorajskiego wraz z zastępcą, w obecności funkcjonariuszy KPP w Biłgoraju podziękował policjantom za podjętą interwencję.

designed by know-line.pl