Biłgoraj: Policjanci zabezpieczyli ponad 400kg suszu tytoniowego

Data dodania: 12 maj 2015

[b]Nawet 3 lata więzienia grozi mężczyznom w wieku 27 lat z gm. Firlej i 35 lat z gm. Poniatowa, u których policjanci ujawnili łącznie prawie 400 kilogramów suchych liści tytoniu. Mężczyźni nielegalny towar przewozili w swoich samochodach. Wartość podatku akcyzowego zabezpieczonych wyrobów tytoniowych sięgnęła ponad 170 000 złotych.[/b]

Wczoraj policjanci zespołu do walki z korupcją przestępczością gospodarczą wspólnie z kolegami z Tarnogrodu zatrzymali do kontroli drogowej dwa pojazdy. Pierwszy z nich wpadł wieczorem w Łukowej. Był to samochód marki honda, którym kierował 27-latek z gm. Firlej. Mężczyzna w przyczepce dopiętej do swojego samochodu przewoził ponad 200 kilogramów wysuszonych liści tytoniu. Podobnie, 3 godziny później w Biłgoraju na gorącym uczynku przewożenia nielegalnych wyrobów wpadł kierujący volkswagenem. Wnętrze samochodu należącego do 35-latka z gm. Poniatowa wypchane było liśćmi tytoniu bez polskich znaków akcyzy, które przykryte były kocami. W pojeździe policjanci ujawnili ponad 170 kilogramów suchych liści tytoniu. Postępowanie w obu sprawach trwa.

Uszczuplenie podatku akcyzowego prawie 400 kilogramów suszu tytoniowego wyniosło ponad 170 000 złotych. Za to przestępstwo akcyzowe Kodeks Karno-Skarbowy przewiduje karę nawet 3 lat więzienia.

designed by know-line.pl