Biłgoraj: Wypadki na drogach powiatu

Data dodania: 11 lipiec 2011

3 wypadki drogowe, w tym dwa śmiertelne, i kilkanaście kolizji drogowych. To dotychczasowy bilans weekendu w powiecie biłgorajskim. W Smoryniu śmierć poniósł 28-letni motocyklista, natomiast za Józefowem, w wypadku zginęła 28-letnia kierująca pojazdem marki BMW. Z kolei w Biłgoraju na ul. Kościuszki ranny w wyniku kolejnego wypadku został 23-letni motocyklista. Funkcjonariusze wyjaśniają dokładne okoliczności każdego ze zdarzeń.

Miniony weekend w powiecie biłgorajskim nie należał do najbezpieczniejszych. Wśród wszystkich zdarzeń, do których doszło w ciągu dwóch dni, policja odnotowała łącznie 4 zdarzenia z udziałem motocyklistów – 2 kolizje i 2 wypadki w których ucierpieli motocykliści, jeden został ranny drugi poniósł śmierć. Za Józefowem z kolei doszło do tragicznego w skutkach wypadku, gdzie kierująca BMW zmarła.

Do pierwszych zdarzeń doszło już w piątek po południu. Tego dnia rozpoczęła się IX edycja Ogólnopolskiego Zlotu Motocyklowego „Roztocze-Biłgoraj 2011”. Jak co roku na Wolę Dużą przybyły setki motocyklistów. Tego dnia odnotowane zostały 2 kolizje drogowe z udziałem motoroweru suzuki, który zderzył się z audi i volkswagena z yamahą. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jednak to wczorajszy dzień okazał się tragiczny w skutkach. Po południu na ul. Kościuszki w Biłgoraju doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów, volkswagena, renaulta i motocykla marki honda. Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu hondzie, na skutek czego kierujący motocyklem wykonując manewr obronny uderzył w przód jadącego przeciwnym pasem ruchu renaulta. Ranny został 23-letni kierowca motocykla. 25-letni Kierowca renaulta i motocyklista byli trzeźwi. W chwili obecnej policja poszukuje kierowcy volkswagena, który oddalił się z miejsca zdarzenia.

Kilka godzin później w Smoryniu na drodze krajowej nr 74, jak wstępnie wyjaśnili mundurowi, kierujący motocyklem honda w trakcie wyprzedzania opla, najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo na nadjeżdżającym z naprzeciwka renaulcie. Podczas próby uniknięcia zderzenia czołowego, 28-letni motocyklista zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. W wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Kolejnych kilka godzin później – dziś koło 3 w nocy za Józefowem, 28-letnia kierująca BMW podróżując z 36-letnim pasażerem, na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. W wyniku zdarzenia kierująca zmarła.

M.W./A.A.

designed by know-line.pl