Biłgoraj: Zabezpieczyli 136 kg tytoniu bez akcyzy

Data dodania: 29 styczeń 2015

[center]Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Tarnogrodzie zabezpieczyli ponad 136 kg suszu tytoniu, bez polskich znaków akcyzy, Nielegalny towar ujawnili podczas kontroli pojazdu marki volvo. Kontrabandę w foliowych workach przewozili dwaj mieszkańcy powiatu łaskiego w wieku 29 i 25 lat. Obaj zostali zatrzymani, a pojazd wraz z nielegalnym towarem zabezpieczony. Gdyby bezakcyzowe wyroby trafiły na czarny rynek, uszczuplenie skarbu państwa sięgnęłoby ponad 60 000 złotych. Za przewożenie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi kara do 3 lat wiezienia.

Pojazdem kierował 29-letni mieszkaniec powiatu łaskiego, podróżujący wraz z 25-letnim kolegą. W trakcie przeprowadzanej kontroli na tylnych siedzeniach volvo jak i w bagażniku samochodu ujawnili w kilku foliowych workach znaczną ilość suszu liści tytoniu. Przewożony towar został zważony, okazało się że w workach znajdowało się ponad 136 kg suszu tytoniu, nie posiadającego polskich znaków akcyzy. Obaj mężczyźni zostali niezwłocznie zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Nielegalny towar wraz pojazdem został zabezpieczony.

Zatrzymani opowiedzą zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego. Za przewożenie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi kara do 3 lat wiezienia.

M.W.[/center]

designed by know-line.pl