Bio-obiekt – mobilny wehikuł działań artystycznych. Pokaz w Lublinie

Data dodania: 20 wrzesień 2011

pokaz "Bio-obiektu" – mobilnego wehikułu działań artystycznych

Kiedy : 23 września 2011 godzina 18:00
Gdzie: Plac Litewski
Wstęp wolny

Zaprezentowany zostanie program projektu, który następnie ruszy w europejską trasę.
Zapraszamy na pierwszy pokaz w Lublinie

Daty wydarzenia wyjazdowe
25.09 – Mińsk
28.09 – Berlin
30.09 – Paryż
2.10 – Madryt
6.10 – Bruksela
8.10 – Londyn

"Bio-obiekt" – mobilny wehikuł działań artystycznych. Przedsięwzięcie jest interdyscyplinarną formą łączącą pięć sztuk: architekturę, sztuki plastyczne, performance, multimedia oraz teatr. Przygotowaliśmy specjalnie zaprojektowany przez Roberta Kuśmirowskiego obiekt, do wnętrza którego zostaną zaproszeni widzowie, którzy zobaczą program zaprezentowany przez polskich artystów młodego pokolenia. Wewnątrz znajduje się widownia dla kilkudziesięciu osób, tak aby odbywający się w środku program miał charakter kameralny i jednocześnie umożliwił intymny kontakt publiczności ze sztuką. Zaprezentowane wydarzenia zakładają interdyscyplinarność, będzie to spektakl audiowizualny, spektakl teatru tańca w choreografii i reżyserii Tomasza Bazana z Teatru Maat Projekt, teatr tańca w wykonaniu Wojciecha Kapronia oraz performance Dominika Złotkowskiego

Program:
18:00 – 19:00 spektakl/koncert audio/wizualny – wykonanie Paweł Korbus/Maciej Połynko
19:00 – 19:30 "ORLANDO.1", Teatr Maat wg koncepcji Tomasza Bazana / taniec: Tomasz Bazan
19:30 – 20:00 Spektakl Lubelskiego Teatru Tańca, reżyseria Wojciech Kaproń
20:00 – 20:30 Performance Dominik Złotkowski
21:00 Spotkanie z artystami

Opis poszczególnych wydarzeń:
Korbus/Połynko
Korbus/Połynko to spotkanie na równych prawach dwóch różnych form sztuki: obrazu i dźwięku. Spotkanie które rozpoczęło się pod postacią improwizowanych koncertów adiowizualnych i ewoluowało do powstającego na żywo filmu. Przetworzone dźwięki, słowa i obrazy video składają w chmurę intuicji i sensów tworząc Poezję Audiowizualną
Nojsy, fuzje, konfuzje. Obrazy snu i obrazy przebudzenia. Jak się czujesz? Nie wiem. Świat ponowoczesny, synkretyczny. Poezja wobec oddzielenia duszy od ciała, rozumu od uczuć, sacrum od profanum. Z człowieka dla człowieka na żywo. Obrazy, słowa i muzyka.
"Jedno z tych dzieł sztuki, które operując wieloznacznym obrazem i dźwiękiem otwiera przestrzeń do własnych pytań i poszukiwań widza."
Michał Jerz
"To, co zaproponował duet Korbus/Połynko można właściwie nazwać poezją, tyle, że zwielokrotnioną. Słowo zostaje pomnożone przez obraz, dźwięk. Zdania zapętlają się i umykają – trudno je wyłowić, dotarcie do nich wymaga skupienia, uwagi."
Katarzyna Piwońska

Wojciech Kaproń spektakl„closer”
#2c

Wystąpienie solisty teatru tańca. Działanie wizualne oparte w duże mierze na fizyczności i kunszcie tańca współczesnego. Spektakl nie opiera się na żadnym wątku i ma charakter afabularny, gdzie największy nacisk jest położony na estetykę i pracę z ciałem.

Dominik Złotkowskie – performance
#3c

Działanie będzie przybierało każdorazowo inną formę i w zależności od tego w jakim mieście będzie przeprowadzane taki będzie miało kształt. Artysta za pomocą rekwizytów oraz środków multimedialnych będzie odnosił się do historii i architektury występującej w danym miejscu. Dlatego działanie jest niepowtarzalne i oparte w dużej mierze na improwizacji

"ORLANDO.1"
#4c

"Tak więc siedział Orlando i czytał – człowiek nagi" wg koncepcji Tomasza Bazana / taniec: Tomasz Bazan
Sytuacja przejścia, moment kiedy powietrze drga jeszcze po przemianie.Metamorfoza wydarza się w najmniej oczekiwanym momencie, bez wielkich znaków i odniesień – wydarza się tutaj i teraz, sam moment jest trudno uchwytny. Oczekiwanie jest pozostawaniem na granicy – nigdy tak naprawdę jej nie opuszcza. TERAZ. Orlando stał się kobietą.
Projekt "Orlando" – inspirowany powieścią "Orlando" Virginii Woolf, "Odysei" Homera i "Malowanym ptakiem" Jerzego Kosińskiego. Projekt zakłada współpracę sceniczną pomiędzy aktorem Jackiem Poniedziałkiem, a tancerzem i choreografem – Tomaszem Bazanem w kierunku poszukiwania nowych środków wyrazu syntetyki teatru dramatycznego i teatru fizycznego, teatru tańca. Do spektaklu, którego premiera przewidziana jest na październik 2012 prowadzi kilka dróg – film 'Orlando’ z udziałem Jacka Poniedziałka, Moniki Koteckiej, Patrycji Płanik, solo Tomasza Bazana 'Orlando.1′, film dokumentalny 'Orlando.Doc’ i w końcu wspólny spektakl Tomasza Bazana i Jacka Poniedziałka, kończący roczne poszukiwania.

Organizator wydarzenia: Centrum Kultury w Lublinie

designed by know-line.pl