Bohdan Butenko Kawalerem Orderu Uśmiechu

Data dodania: 20 czerwiec 2012

Bohdan Butenko Kawalerem Orderu Uśmiechu

Z radością zawiadamiamy, że
25 czerwca 2012 roku, o godz. 13.00
w Teatrze im. H.Ch. Andersena
odbędzie się uroczystość pasowania Bohdana Butenko
na Kawalera Orderu Uśmiechu

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk.

Na wniosek najmłodszych mieszkańców Lublina i Poniatowej, Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu na posiedzeniu w dniu 23 marca 2012 roku przyznała Bohdanowi Butenko jedyne
w świecie odznaczenie nadawane dorosłym przez dzieci – Order Uśmiechu. W uzasadnieniu podkreślono wyjątkowy talent i niepowtarzalny dorobek twórczy Artysty oraz Jego zasługi na rzecz promocji czytelnictwa wśród dzieci poprzez osobiste, częste kontakty z nimi podczas spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie. Zwrócono uwagę na dokonania twórcze związane z projektowaniem lalek dla najmłodszych, ilustrowaniem książek dla nich, działalnością artystyczną na rzecz dzieci oraz okazywane im serce, przyjaźń, dobroć i cierpliwość.
Jesteśmy przekonani, że uroczystość stanie się szczególnym i prestiżowym wydarzeniem dla Miasta oraz wnioskodawców, jego mieszkańców.
Chcielibyśmy nadać tej uroczystości należną jej rangę i złożyć w ten sposób podziękowanie tak wybitnemu i wyjątkowemu Mistrzowi, którego twórczość uczy, bawi, inspiruje kolejne już pokolenie dzieci.
Serdecznie zapraszamy.

designed by know-line.pl