Bratki z miejskich kwietników czekają na chętnych

Data dodania: 03 czerwiec 2024
Bratki z miejskich kwietników czekają na chętnych

na miejskich kwietnikach i rabatach wykonywana jest nowa kwietna obsada z begonii, aksamitek i żeniszków, z kolei bratki trafią do chętnych mieszkanek i mieszkańców. Rozdawanie sadzonek w ramach akcji „Daj drugie życie bratkom” odbędzie się w środę (5 czerwca) w Ogrodzie Saskim.

W związku z tym, że część bratków znajduje się jeszcze w całkiem dobrej kondycji, chcemy dać im drugie życie, tak by przez jakiś czas mogły jeszcze zdobić ogródki, działki i balkony naszych mieszkanek i mieszkańców. W ubiegłym roku akcja cieszyła się dużą popularnością, spodziewamy się, że w tym roku będzie podobnie – mówi Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Akcja „Daj drugie życie bratkom” odbędzie się w środę (5 czerwca) od godz. od 9.00 do wyczerpania sadzonek, na terenie Ogrodu Saskiego, w pobliżu woliery dla pawi. Do rozdania przewidziano około 1,5 tys. bratków pochodzących z wiosennej obsady Ogrodu Saskiego i Parku Bronowickiego. Wstępnie założono, że każda chętna osoba będzie mogła otrzymać po 5 sadzonek bratków, ale ich ostateczna liczba będzie uzależniona od zainteresowania.

W miejsce bratków na rabaty trafią zestawienia białych i czerwonych begonii, aksamitek i żeniszków.

designed by know-line.pl