Carnaval Sztukmistrzów 2024 | Carnoavalove atrakcje

Data dodania: 10 lipiec 2024
Carnaval Sztukmistrzów 2024 | Carnoavalove atrakcje

15. edycja Carnavalu Sztukmistrzów odbędzie się w Lublinie w dniach 25–28 lipca.

Na uczestników Carnavalu czekają pokazy buskerskie, które tradycyjnie odbywać się będą na lubelskich ulicach i placach, ale i również spektakle w namiocie cyrkowym, na deskach teatru i scenach plenerowych.  W programie znajdują się także specjalne wydarzenia towarzyszące, a to tylko niektóre z nich: „Frikart”, czyli strefa animacji cyrkowych, otwarte warsztaty slackline’u  czy  miejsce, gdzie własnoręcznie z  będziesz mógł i mogła wykonać koszulkę tegorocznej edycji festiwalu.

Tegoroczna edycja Carnavalu Sztukmistrzów to około 100 punktów programu. Jak co roku, uczestnicy Festiwalu mogą liczyć na pokazy buskerów na ulicach Lublina, spektakle biletowane i  slacklinerów chodzących na taśmach pomiędzy zabytkowymi budynkami miasta. Podczas wydarzenia nie zabraknie również wydarzeń towarzyszących, które z całą pewnością urozmaicą cztery festiwalowe dni.

Z myślą o dzieciach organizatorzy przygotowali specjalne Miasteczko Cyrkowe FrikArt w Strefie Warsztatów na Błoniach pod Zamkiem. Najmłodsi będą mieli okazję poznać tam tajniki sztuki cyrkowej, m.in. żonglerki, chodzenia na szczudłach i po taśmie. Emocje i uśmiech na twarzy gwarantowane! Nieopodal znajdować się będzie Strefa Slackline, czyli miejsce, gdzie każdy początkujący, niezależnie od wieku, będzie mógł nauczyć się chodzenia po taśmie i wykonywania sztuczek nad ziemią. Tu wszyscy znajdą coś dla siebie. Organizatorzy zapewniają odpowiednie stanowiska o różnej wysokości i stopniu trudności, aby uczestnicy i uczestniczki mogli spróbować tego ekscytującego sportu bez obaw. Z kolei na Starym Mieście, nad swoimi głowami, zobaczymy niezastąpionych, profesjonalnych Highlinerów – uczestników  Urban Highline Festival.

Miłośnicy i miłośniczki rękodzieła i nieszablonowych pamiątek odnajdą się podczas Warsztatów Sitodruku przy stoisku Pracowni Witryna, który będzie się znajdował na Błoniach pod Zamkiem. Na warsztatach będzie można samodzielnie wykonać koszulkę festiwalową i zgłębić tajniki techniki sitodruku.

Wieczorami uczestnicy i artyści Festiwalu spotkają się jak zwykle w Klubie Festiwalowym, w którym do tańca i wspólnej zabawy zaproszą pełni energii DJ-e. Nie zabraknie również Strefy Food Truck, która będzie zapraszała uczestników  przez wszystkie dni Festiwalu na małe co nieco.

Program wydarzeń towarzyszących
25–28 lipca 2024 | 12.00–16.00 | Miasteczko Cyrkowe FrikArt | Błonia pod Zamkiem

Miasteczko Cyrkowe FrikArt to wiele godzin zabawy, która się nie nudzi, a do tego kształtuje charakter, rozwija pasje i zachęca do rozwoju kreatywności ruchowej. W Miasteczku Cyrkowym dzieci uczą się tajników sztuki cyrkowej, m.in. żonglerki, chodzenia na szczudłach i po taśmie. Niezły cyrk!

 25–28 lipca 2024 | 12.00–19.00 | Strefa Slackline – otwarte warsztaty | Błonia pod Zamkiem

Strefa Slackline to idealne miejsce dla osób, które pragną poczuć adrenalinę i rozwijać swoje umiejętności równowagi oraz koordynacji ciała i ducha. W Strefie Slackline każdy początkujący, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Doświadczony zespół instruktorów będzie dostępny, aby udzielić wskazówek i porad. Odbędą się warsztaty dla początkujących, podczas których uczestnicy i uczestniczki nauczą się podstawowych technik i zasad bezpieczeństwa. Dla bardziej zaawansowanych slacklinerów będą wyzwania i konkursy, aby mogli oni sprawdzić swoje umiejętności i rywalizować z innymi pasjonatami tego sportu. Strefa Slackline będzie nie tylko miejscem sportowych emocji, lecz także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, inspiracji i nawiązywania nowych przyjaźni.

25–28 lipca 2024 | 14.00–19.00 | Warsztaty Sitodruku „Pracownia Witryna” | Błonia pod Zamkiem
Pracownia Witryna to graficzno-kulturalnego kombinat, prowadzony przez Anię Woźniakowską i Michała Włodka. W skrócie – pracownia sitodruku i studio projektowania graficznego znajdujące się w sercu dawnej Zajezdni Tramwajowej we Wrocławiu.

‌Oprócz grafiki użytkowej, którą zajmują się na co dzień, w ich pracowni znajdziecie również autorskie plakaty drukowane ręcznie metodą sitodruku. Wszystkie ich grafiki wykonane są przy pomocy specjalnych matryc, w niewielkich nakładach.
Na stoisku Pracowni Witryna będzie czekała na Was przygotowana matryca do sitodruku, dzięki której w kilka chwil wykonacie samodzielnie festiwalowy nadruk.

Jak to zrobić? Będą trzy opcje do wyboru!
Możesz zrobić grafikę na swoich ciuchach i dać im nowe życie. Na warsztatach będziemy drukować.
Możesz kupić koszulkę, plecak, torbę, bluzę lub kurtkę na miejscu i wykonać festiwalowy nadruk.
Nie masz ochoty na warsztaty? Przygotujemy też gotowe festiwalowe ubrania!

Klub Festiwalowy | Błonia pod Zamkiem

AFTERPARTY

25.07.2024 | ok. 23.00 | Słabi Prezenterzy
Słabi Prezenterzy – „dj-ski” kolektyw z Lublina. Fani muzyki, zwłaszcza z winyli. W swoich setach mieszają gatunki, wędrując od funku, poprzez soul, jazz, pop, rock, nie unikając wędrówek w stronę elektroniki czy punka. Oprócz setów tanecznych bardzo okazyjnie prezentują jazz. Możecie również spodziewać się wszystkiego innego – disco, dance, muzyki świata, alternatywnej, new wave, Kajagogo, Kiss i Kriss Kross (biorąc pod uwagę tylko kilku wykonawców na literę K). Swoje sety czasami budują wokół skojarzeń z nazwą imprezy. Grali między innymi na festiwalach: Filmoffo, Jazz Bez, Konfrontacje Teatralne, na Festiwalu Dobrych Filmów, Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” czy Wschód Kultury – Inne Brzmienia.  Rezydenci w Bałaganie. Generalnie słabi.

26.07.2024 |  22.30 | Lords of Strut – Ping Pong disco
Klubowe, queerowe i bezgranicznie piękne szaleństwo! W tym radośnie oburzającym, krzykliwym i bezczelnym raju obudzisz swoje dzikie instynkty i obłąkane pragnienia. Zabierze cię do niego niezależna społeczność twórców, artystów i queerów, których łączy misja poszukiwania dreszczyku emocji i zaangażowanie w występy i rozpustę napędzaną zabawą. Wyrzuć nogi w powietrze, pomaluj twarz i porzuć wszelkie oczekiwania!

Ping Pong Disco narodzili się w kabarecie, a miłość do występów przepełnia ich serca. Chlustają energią po parkiecie, ścianach, z przodu i prosto w twarz. Hedonistyczne dążenie do imprezowania i całkowite oddanie zabawie definiują ich ducha. Są przyjaźni LGBTQI+ pod każdym względem, a ich załoga to heteroseksualni geje i wszystko pomiędzy. Ich imprezy opuszcza prawdopodobnie więcej osób queerowych niż weszło.

Seksizm, rasizm, queerfobia i inne bzdury nie będą tolerowane.
26.07.2024 |  0.00 | ITALO KOCHANDO
Italo Kochando to muzyczny kolektyw, seria mitycznych już eventów i międzyplanetarny lot przez galaktykę italo disco, cosmic funk, synth pop, acid, electro i trance. Spodziewajcie się syntezatorowych pocisków, połamanej linii basu, electro bitów, romantycznego wokalu, potu, wąsów i ognia niczym w piecu do pizzy. Takie jest Italo i takie jest Kochando. Gościem Italo Kochando będzie Marina Key (Gdańsk/Berlin).

27.07.2024 |  23.00 | Duo Elektrolux
Elektroluks, czyli muzyczne selekcje i produkcje audiowizualne tworzone przez grupę dźwiękowych zapaleńców. Elektroluks, czyli muzyczna żonglerka gatunkami takimi jak: IBM – Irracjonalne Brzmienia Muzyczne, NBA – Nowoczesny BAUNS antygrawitacyjny, Elektro – muzyka elektroniczna, Dance – wiadomo, EDM – electronic dance music i  LSD – Luźne, smętne dźwięki, BDSM – bardzo dobra stara muzyka. Podczas Carnavalu Sztukmistrzów możecie spodziewać się nieszablonowych połączeń jak Roisin Murphy z Budką Suflera czy Whitney Huston z Kraftwerk. Ponadto Krzysztof Krawczyk, Soulwax, Bass Astral, The Very Polish Cut-Outs. Jak w każdym dobrym secie znajdzie się coś dla miłośników i miłośniczek funku oraz rock’n’rolla (AC/DC, GnR itp.).

27.07.2024 | 21.00 | Bal z Panią Bum

Pani Bum – KrólowaBalu zrobi szum na zakończenie Festiwalu! Szlagiery lat 80./90. płoną z głośników zmiksowane z energetycznymi bałkańskimi beatami i disco! Nogi instynktownie rwą się do tańca. Tańczysz z kim chcesz. Pani Bum kąsa za konsoletą. Wiadomo, że do rana… Atrakcje dodatkowe: Pani Bum królewskim głosem wyśpiewa kilka autorskich utworów. Performerzy zatańczą na scenie! To będzie carnaval bal nad bale! Wielkie Bum!

URBAN HIGHLINE FESTIVAL

25–28 lipca 2024 | 10.00-21.00 | Stare Miasto

Naajstarszy festiwal highlinerów w Europie i jeden z największych oficjalnych festiwali highline na świecie odbywający się w przestrzeni miejskiej. To międzynarodowe święto organizowane jest w Lublinie od 2009 roku i od tego czasu miasto odwiedziło tysiące highlinerów z ponad 50 krajów. Widzowie obserwują rozpięte nad głowami taśmy i chodzących po nich śmiałków, jednak dla uczestników z całego świata Festiwal jest czymś dużo większym. To doroczne święto miłośników slackliningu, podczas którego dzielą się oni swoją pasją, wiedzą i zdobytym doświadczeniem.
To oczywiście tylko część atrakcji przygotowana przez organizatorów. W programie Festiwalu nie zabraknie występów buskerów, warsztatów, spektakli cyrkowych, które zapewnią rozrywkę całej rodzinie. Program wydarzenia można śledzić na stronie carnavallublin.eu.

Carnaval Sztukmistrzów: carnavallublin.eu
25–28 lipca 2024
Stare Miasto, Błonia pod Zamkiem w Lublinie
Wstęp wolny, wybrane spektakle biletowane

 Organizatorzy: Warsztaty Kultury w Lublinie, Instytucja Kultury Miasta Lublin,Lublin – Miasto Inspiracji

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP 3 Lublin, Radio Lublin, Radio Centrum, e-teatr.pl, teatralny.pl, Kultura Enter, Onet

Sponsorzy: Ball Packaging Europe Lublin Sp. z o.o., Browar Zakładowy

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin.

designed by know-line.pl