Cavaliada po raz szósty w Lublinie

Data dodania: 08 luty 2018

#1l Już po raz szósty, w lutym (15-18 lutego 2018) tereny Targów Lublin zamienią się w arenę zmagań jeździeckich na międzynarodowym poziomie. CAVALIADA prezentuje trzy wymiary: sport, pokazy oraz targi. To tutaj koneserzy jeździectwa mogą spotkać gwiazdy z Polski i z zagranicy. Dla rodzin z dziećmi natomiast jest to doskonała okazja na rozpoczęcie pasjonującej jeździeckiej przygody.

Głównym punktem programu CAVALIADA Lublin są zawody CSI2* – międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody. Z roku na rok cieszą się one wśród jeźdźców coraz większą popularnością. Organizatorzy odnotowali rekordową liczbę zgłoszeń. Aż 300 par chętnych było chętnych do wzięcia udziału w drugich zawodach z cyklu Cavaliada Tour 2018. Niestety ze względu na ramy czasowe programu przyjętych zostało 260 koni. Jeszcze nigdy w hali Targów Lublin nie trzeba było zawieszać aż tylu flag.  W tym roku na starcie zobaczymy 140 jeźdźców z 18 krajów w tym z Belgii, Estonii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Kirgistanu, Łotwy, Litwy, Holandii, Norwegii, Rumunii, Rosji, Szwecji i Ukrainy.

Wśród gości zagranicznych nie zabraknie gwiazd takich jak Ales Opatrny z Czech, który w zeszłym roku wygrał Grand Prix Lublina, Andre Plath z Niemiec, Andrius Petrovas z Litwy czy Vladimir Beletskiy z Rosji. Z pierwszej dziesiątki rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego będą prawie wszyscy: mistrz Jarosław Skrzyczyński, Krzysztof Ludwiczak, Michał Kaźmierczak, Wojciech Wojcianiec, Maksymilian Wechta, Adam Grzegorzewski, Jan Bobik i Mściwoj Kiecoń. Kulminacyjnym punktem zmagań skoczków będzie PKO Grand Prix, które odbędzie się w niedzielę o godzinie 13.00.

Oprócz konkurencji skokowych publiczność CAVALIADY zobaczy zawody zaliczane do Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi. Są to jedyne takie zawody w Polsce, gdzie można zobaczyć zmagania tak dużych zaprzęgów pod dachem. Precyzyjne manewry, nagłe przyspieszenia i jeszcze bardziej gwałtowne hamowania i radość z jazdy zawodników wypełnią pozytywną energią targową halę.

Kolejnymi ważnymi punktami sportowego programu CAVALIADY są Wechta Eventing Tour, czyli zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego oraz KPMG Dressage Cup, podczas którego zawodnicy ujeżdżenia zaprezentują szyk i elegancję w programach do muzyki. Ponadto ogromne emocje wśród publiczności z pewnością wywołają zmagania młodych adeptów jeździectwa w CAVALIADA Future.

W tle wielkich zawodów jeździeckich zaplanowano także emocjonujące pokazy oraz targi sprzętu jeździeckiego.

Bilety można kupić już teraz na www.tixer.pl oraz na www.ticketmaster.pl, a także w salonach RUCH, Empik, Saturn i MediaMarkt.

designed by net-line.pl