CBŚ: Rozbicie grupy zajmującej się przemytem narkotyków na Wyspy Brytyjskie.

Data dodania: 26 maj 2014

[center] Policjanci Centralnego Biura Śledczego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie prowadzili śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem amfetaminy z Polski do Wielkiej Brytanii. Ostatni z zatrzymanych został przekazany przez brytyjskich policjantów na początku maja. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.

W ramach prowadzonej sprawy funkcjonariusze CBŚ ustalili, że amfetamina przewożona była przez firmy przewozowe z terenu województwa lubelskiego. Amfetamina ukryta była w specjalnie przygotowanych puszkach konserwowych i przesyłana wraz z innymi artykułami spożywczymi. Ukryty w ten sposób narkotyk nie budził żadnych podejrzeń. Puszki były pakowane przez zakupioną do tych celów specjalną maszynkę a na nich naklejane były oryginalne nalepki z logo producenta konserw. Ustalono, że organizatorem powyższego procederu jest 34-letni mieszkaniec Kraśnika, przebywający na stałe w Londynie.
Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie przez funkcjonariuszy CBŚ doszło jeszcze w roku 2010 i 2011. Byli to mieszkańcy Kraśnika oraz Warszawy w wieku od 25 do 34 lat. W trakcie ich zatrzymania zabezpieczono prawie 3 kg amfetaminy, ponad pół kilograma marihuany i ponad 200 szt. tabletek ekstazy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to około 100 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli także, specjalną maszynkę do fabrycznego zamykania puszek konserw, jak również puszki oraz naklejki z nazwami producenta konserw.
Do zamknięcia sprawy brakowało organizatora nielegalnego procederu, 34-letniego mieszkańca Kraśnika. W czasie prowadzonego śledztwa wydany został Europejski Nakaz Aresztowania. Wspólne ustalenia policjantów CBŚ w Lublinie i Wydziału Operacji Pościgowych CBŚ KGP doprowadziły do zatrzymania i ekstradycji z Wielkiej Brytanii do Polski czwartego członka grupy przestępczej. 8 maja z kajdankami założonymi na ręce trafił do polskiego aresztu. We wtorek na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie został on tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.[/center]

J.W.

designed by net-line.pl