CBŚ: Wpadł z narkotykami, miał przy sobie prawie 500 porcji dealerskich.

Data dodania: 26 czerwiec 2014

[center] Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 21 letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Do zatrzymania doszło wczoraj w Warszawie. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci odnaleźli i zabezpieczyli blisko 250 g marihuany. Z zabezpieczonej ilość środków odurzających sporządzić można prawie 500 porcji dealerskich o wartość 10 tys. zł. Zatrzymany 21-latek usłyszy zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznych ilość środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 21 letniego mieszkańca Białej Podlaskiej doszło wczoraj w Warszawie. Z ustaleń policjantów CBŚ w Lublinie zajmujących się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej wynikało, że mieszkaniec naszego województwa może posiadać narkotyki.

21 latek wpadł na jednej z ulic Warszawy. Mężczyzna nie spodziewał się, że jest obserwowany przez policjantów. Kiedy się zorientował było już za późno na ucieczkę. Miał przy sobie reklamówkę, a w niej worek foliowy wypełniony suszem. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono prawe 250 g ziela konopi indyjskich. Z takiej ilości środków odurzających sporządzić można blisko 500 porcji dealerskich o wartości 10 tys. zł.

21 latek przewieziony został do Lublina i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj z zatrzymanym wykonywane były czynności procesowe. Na tym etapie prowadzonego postępowania podejrzany odpowiadał będzie za posiadanie środków odurzających w znacznych ilościach. W myśl przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii czyn ten zagrożony jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak mówią policjanci ta sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają od kogo podejrzany zakupił narkotyki oraz do kogo miały one trafić.[/center]

R.L.R

designed by net-line.pl