Centrum Kultury dla dzieci

Data dodania: 06 sierpień 2015

[b]Sensoryka dla Smyka
08.08.2015 godz. 12:00 oraz 09.08.2015 godz. 12.00
Most Kultury, ul. Zamojska
wstęp wolny / obowiązują zapisy[/b]
Istotą „brudnych warsztatów” jest stymulacja polisensoryczna (wielozmysłowa), czyli bazowanie na wszystkich zmysłach dziecka oraz wykorzystanie ich do poznawania świata podczas wspólnej zabawy. Razem z dziećmi poznamy 3 żywioły: wodę, ziemię i powietrze, mocno się przy tym brudząc i świetnie się bawiąc.
#1C

[b]Twórczy recykling / Nowy Cyrk
09.08.2015 godz. 15:00
Centralny Plac Zabaw / wstęp wolny[/b]

[b]godz. 15.00: Twórczy recykling[/b]
W ramach proponowanych warsztatów uczestnicy wezmą udział w lekcji teoretycznej z zakresu ekologii i gospodarki odpadowej, przeprowadzą zbiórkę surowców wtórnych oraz będą uczestniczyć w praktycznych warsztatach sztuki recyklingowej, których efektem będą prace/modele przestrzenne wykonane z materiałów „bezużytecznych”. Efekt tej pracy pokazany zostanie w formie ekspozycji plenerowej.

[b]godz. 16.00: Nowy Cyrk[/b]
Warsztaty prowadzone przez doświadczonych instruktorów cyrkowców z Fundacji Sztukmistrze. W odróżnieniu od pracy prowadzącej do występowania na profesjonalnej scenie, chodzi tutaj o propagowanie takich cech i wartości jak systematyczna praca nad sobą, cierpliwość, skupienie, współpraca, pokonywanie własnych słabości i budowanie silnego charakteru.
zapisy: centralplayground@gmail.com

[b]Piknik Smakosza
09.08.2015 godz. 14:00
Most Kultury, ul. Zamojska[/b]
Zapraszamy wszystkich na prawdziwą ucztę przygotowaną przez Lubelską Blogosferę Kulinarną. Piknik Smakoszy jest miejscem, gdzie można dobrze zjeść, porozmawiać o jedzeniu i otrzymać przepisy, by samemu odtworzyć poszczególne dania w domu. Liczymy, że niedzielne popołudnie będzie najlepszym pretekstem do spotkania z bliskimi na Moście Kultury. Jeśli chcesz włączyć się do zabawy, wystarczy że przygotujesz swoją ulubioną potrawę wraz z recepturą.
czy dramatu
#2C

[b]Od Baśni do Baśni. Wakacje z Brzechwą. Szelmostwa Lisa Witalisa
11.08.2015 godz. 17:00
Wirydarz / wstęp wolny[/b]
informacje i zapisy: karuzela.sztuki@op.pl
Reżyseria: Daniel Adamczyk, Czytają: Justyna Kazek, Sylwia Lasok, Damian Rychłowski
Czytelnia Dramatu Dzieciom oraz Karuzela Sztuki zapraszają dzieci w wieku 6-13 lat na pilotażowe zajęcia warsztatowe z cyklu „Od baśni do baśni. Wakacje z Brzechwą”. Performatywne czytanie wybitnej, humorystycznej baśni „Przygody Lisa Witalisa” stanie się punktem wyjścia dla niecodziennych warsztatów twórczych. Zwieńczeniem zajęć będzie wystawa prac w filii biblioteki im. H. Łopacińskiego w Centrum Kultury w Lublinie.

designed by net-line.pl