Chełm: 28-letni wędkarz utonął wczoraj w Zalewie Zahorodyńskim

Data dodania: 14 kwiecień 2015

Policjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia 28-letniego mieszkańca gm. Siedliszcze. Do zdarzenia doszło ok. godz. 22:00. Mężczyzna wypłynął na Zalew Zahorodyński ze swoim 32-letnim kompanem. W pewnym momencie łódka wywróciła się i obaj wpadli do wody. Jak wstępnie ustalili policjanci obaj wędkarze wcześniej pili alkohol.

Wczoraj około godz.22.30 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie powiadomił chełmskich policjantów, że na zbiorniku wodnym w miejscowości Majdan Zahorodyńskim utonął mężczyzna. Jak wstępnie ustalili policjanci dwóch mieszkańców gm. Siedliszcze w wieku 28 oraz 32 lat około godziny 21:00 wypłynęli łódką na zalew gdzie mieli zamiar wędkować. Gdy znajdowali się w odległości około 50 metrów od brzegu zerwał się silny wiatr, który wywrócił łódkę. Do brzegu udało się dopłynąć tylko 32-latkowi.

W poszukiwaniach zaginionego 28 latka brało udział łącznie 24 funkcjonariuszy Straży Pożarnej oraz Policji. Do działań zaangażowano płetwonurków specjalistycznej grupy ratownictwa wodnego oraz psa tropiącego. Kilkanaście minut po godzinie 3:00 mężczyzna został odnaleziony około 10 metrów od brzegu. Niestety, przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon 28-latka. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyźni wcześniej spożywali alkohol. W chwili obecnej policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

M.K.

designed by net-line.pl