Chełm: 28-letni włamywacz aresztowany

Data dodania: 27 kwiecień 2015

[b]Chełmscy kryminalni zatrzymali 28- letniego mieszkańca gminy Chełm. Okazał się sprawcą kilku kradzieży z włamaniem. Do zdarzeń tych doszło na terenie Chełma oraz gminy Chełm i Sawin. Swój przestępczy proceder prowadził od lutego do kwietnia wraz z dwoma kompanami. Mężczyzna włamał się m.in. do budynków gospodarczych i stolarni. Łupem padły narzędzia, elektronarzędzia i samochód dostawczy. Straty poszkodowani wycenili ponad 30 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Mężczyzna został doprowadzony do sądu, gdzie orzeczono wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.[/b]

28-latek wpadł w ręce kryminalnych z chełmskiej komendy przed kilkoma dniami. Jak ustalili policjanci, jest on sprawcą kradzieży i włamań, do których doszło w okresie od lutego do kwietnia br. na terenie Chełma, gminy Chełm i Sawin. Z zebranych przez stróżów prawa informacji wynika, że mężczyzna skradł z jednego z domów tablet. Następnie wspólnie z kompanami włamał się do domu i budynku gospodarczego. Łupami padły elektrody spawalnicze, kombinerki, druciana szczotka, kabel elektryczny, odkurzacz wodny, butla gazowa, szlifierka i wiertarka. Sprawca siłował też włamać się do kolejnego budynku gospodarczego, jednakże został spłoszony przez osobę postronną. Z kolei w połowie kwietnia 28-latek włamał się do zakładu stolarskiego w Chełmie. W jego zainteresowaniu znalazły się narzędzia stolarskie m. in. wkrętarki, frezarki, ukośnica i przecinarka tarczowa oraz samochód marki Ford Transit.

Policjanci oszacowali, że mężczyzna swoją przestępczą działalnością spowodował straty, które pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. 28- latek został doprowadzony do sądu, gdzie orzeczono wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli również jego dwaj kompani w wieku 27 i 30 lat.

E.C.

designed by know-line.pl