Chełm: 57-latek wpadł z kontrabandą

Data dodania: 13 styczeń 2012

800 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli wczoraj chełmscy policjanci. Kontrabanda przechowywana była na terenie posesji 57 letniego mężczyzny. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest grzywną oraz karą pozbawienia wolności do lat 2.

Chełmscy policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą zatrzymali wczoraj wieczorem 57 letniego mieszkańca gminy Dorohusk. Jak się okazało mężczyzna na terenie swojej posesji przechowywał papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
Po przeliczeniu okazało się, że jest ich 800 paczek. Funkcjonariusze zabezpieczyli bezakcyzowe wyroby. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Mężczyzna jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karno- skarbowego za ten czyn grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

E.C.

designed by know-line.pl