Chełm: 6-latek potrącony przez opla.

Data dodania: 17 marzec 2014

Chełmscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na trasie Chełm-Lublin w miejscowości Jankowice. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zza stojącego na poboczu drogi samochodu wyszedł na jezdnię 6- letni chłopiec, który został potrącony przez jadący z naprzeciwka samochód. Dziecko z poważnymi obrażeniami ciała zostało przetransportowane pogotowiem lotniczym do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze oraz właściwą opiekę nad dziećmi.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16.00 na krajowej K-12 w miejscowości Jankowice. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Renault Megane 21- letni mieszkaniec gminy Cyców, jadąc w kierunku Lublina zatrzymał się na poboczu drogi. Następnie wysiadł z pojazdu i udał się na drugą stronę jezdni w kierunku pobliskiej posesji. W tym czasie zza samochodu na jezdnię wyszedł 6-letni chłopiec, który został potrącony przez jadący w kierunku Chełma samochód marki Opel Astra, którym kierował 58- letni mieszkaniec gminy Kamień. W wyniku tego zdarzenia astra otarła się o bok zaparkowanego na poboczu samochodu marki Fiat Ulysse, należącego do obywatela Ukrainy. Chłopiec z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o zachowanie ostrożności na drodze oraz właściwą opiekę nad małoletnimi dziećmi.

E.C.

designed by net-line.pl