Chełm: Bo jechali na podwójnym gazie

Data dodania: 06 październik 2011

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz bez wymaganych uprawnień odpowiedzą dwaj mężczyźni w wieku 22 i 47 lat. Jeden z nich stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a kierował samochodem kolegi. Natomiast ponad 3 promile miał drugi z nich, który wpadł podczas kontroli drogowej w miejscowości Skordiów. Obaj mężczyźni nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj rano ok. godz. 07:00 dyżurny chełmskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na terenie Rejowca. Jak ustalili policjanci kierujący samochodem marki VW Golf 22 letni mieszkaniec Chełma stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wjechał do rowu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania oraz nie wiedział gdzie znajdują się inne dokumenty pojazdu. Jak się okazało mężczyzna prawdopodobnie "pożyczył" sobie samochód. Wykorzystując sen kolegi zabrał leżące na ławie kluczyki, po czym odjechał użytkowanym przez niego samochodem.

Jeszcze tego samego dnia wieczorem policjanci z komisariatu w Dorohusku zatrzymali w miejscowości Skordiów, 47 letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki VW Polo. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Również i w tym przypadku kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania.

Obaj mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat p[pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl