Chełm: Nieletni złodzieje torebki zatrzymani

Data dodania: 31 październik 2011

Chełmscy policjanci zatrzymali czterech nieletnich, którzy na przystanku autobusowym wyrwali kobiecie torebkę. Poszkodowana straciła znajdujące się w niej dokumenty, ponad 6 tys. zł. i ponad 1 tysiąc ukraińskich hrywien. Sprawcy nie na długo cieszyli się skradzionym łupem, gdyż szybko wpadli w ręce stróżów prawa. Poszkodowana rozpoznała w nich złodziei. O ich losie zadecyduje teraz Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

Wczoraj w południe chełmscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na przystanku przy ul. Hutniczej doszło do kradzieży. Z informacji wynikało, że kilku nastolatków podbiegło do czekającej na autobus kobiety i wyrwało jej torebkę. W środku znajdowały się jej dokumenty oraz pieniądze: ponad 6 tys. złotych oraz około 1 tys. ukraińskich hrywien.
Policyjny patrol po dojechaniu na miejsce zdarzenia wspólnie z pokrzywdzoną obywatelką Ukrainy radiowozem przemierzał przyległe ulice w celu poszukiwania sprawców. Kilkaset metrów dalej, w okolicy ul. Okrzowskiej kobieta zauważyła czterech nastolatków. Rozpoznała w nich złodziei torebki i wskazała mundurowym. Młodzieńcy widząc zbliżający się w ich stronę radiowóz rzucili się do ucieczki. Po chwili jednak wpadli w ręce stróżów prawa. Okazali się nimi dwaj 13-latkowie i dwaj 15-latkowie, mieszkańcy Chełma. W trakcie kontroli osobistej policjanci ujawnili przy nich większość skradzionych pieniędzy, zarówno w polskiej jak i ukraińskiej walucie.
Nieletni trafili na komisariat. Funkcjonariusze ustalili, że torebkę wyrwało 55-latce dwóch nastolatków, którzy wspólnie z pozostałymi uciekli dalej w stronę budynków znajdującej się w pobliżu hali. Tam dokonali podziału pieniędzy. Nieletni po przesłuchaniu zostali zwolnieni i oddani pod opiekę rodzicom. O ich losie zadecyduje teraz Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

designed by know-line.pl