Chełm: O krok od tragedii.

Data dodania: 29 lipiec 2011

Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka odpowie 48-letni mieszkaniec gminy Rejowiec Fabryczny. Mężczyzna udostępnił wiatrówkę 5-letniemu chłopcu, który bawiąc się nią wystrzelił w kierunku 4-latka przebywającego wraz z nim na podwórku. Chłopiec z przestrzeloną małżowiną uszną trafił do szpitala. O całym zdarzeniu dyżurnego Policji powiadomił ojciec pokrzywdzonego dziecka.

Do zdarzenia doszło w czwartek na terenie gminy Siedliszcze. Na podwórku pod opieką babci bawili się dwaj chłopcy w wieku 4 i 5 lat. Około południa na teren posesji przyjechał znajomy rodziny. W pewnym momencie mężczyzna z samochodu wyjął wiatrówkę i dał ją do rąk starszemu z chłopców. Dziecko bawiąc się bronią strzeliło w kierunku 4 latka. W wyniku tego zdarzenia chłopiec odniósł ranę małżowiny ucha, gdzie opatrzony w pierwszej kolejności przez babcię został przez rodziców przewieziony do szpitala.
O całym zdarzeniu dyżurnego Policji powiadomił następnego dnia ojciec pokrzywdzonego
4 latka. Chełmscy policjanci zajmujący się tą sprawą zatrzymali 48 letniego mieszkańca gminy Rejowiec Fabryczny. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

E.C.

designed by know-line.pl