Chełm: Policjanci zatrzymali złodziei i odzyskali biżuterię o wartości 50 tys. zł.

Data dodania: 12 maj 2014

[center] Chełmscy policjanci odzyskali biżuterię o wartości 50 tysięcy złotych skradzioną z jednego ze sklepów jubilerskich. Blisko 400 sztuk kolczyków, bransolet, pierścionków i łańcuszków złodzieje ukryli na strychu domu jednego z włamywaczy. Sprawcy trafili do aresztu, to dwaj mieszkańcy Chełma w wieku 19 i 22 lat. Jak ustalili śledczy mają oni na swoim koncie także włamania do sklepu komputerowego, z którego wynieśli laptopy o wartości ponad 34 tys.zł. Za kradzież z włamaniem grozi do kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek nad ranem dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do sklepu jubilerskiego. Sprawcy dostali się do środka przez okno, w którym wcześniej wybili szybę. Przeszukali pomieszczenie i skradli z gablot około 400 sztuk biżuterii. Były to pierścionki, zawieszki , kolczyki, bransolety i łańcuszki. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na kwotę 50 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego chełmskiej komendy. Z jednej strony prowadzone były czynności dochodzeniowe, z drugie działania operacyjny. Zbierano i łączono ze sobą wszelkie informacje, wszelkie ślady, które mogły doprowadzić na trop włamywaczy.

Niespełna po kilku godzinach od zdarzenia „kryminalni” zatrzymali dwóch mieszkańców Chełma w wieku 19 i 22 lat. Policjanci przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych. Pod jednym z adresów, na strychu domu, ukryta była zrabowana ze sklepu biżuteria. Odzyskano całość skradzionego mienia.

Jak ustalili śledczy 19 letni Patryk M. oraz 22 letni Artur I. mają na swoim konie także 2 włamania do sklepu komputerowego. Do przestępstw tych doszło w marcu bieżącego roku w centrum Chełma. Złodzieje skradli w sumie 16 laptopów o wartości ponad 34 tysięcy złotych.

Podejrzani byli już wcześniej notowani. Młodszy z nich za przestępstwa przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu oraz wolności. Starszy za kradzież oraz posiadanie narkotyków. Wczoraj obydwaj zostali doprowadzeni do sądu, gdzie orzeczono wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.[/center]

E.C.

designed by know-line.pl