Chełm: Sklepowy rozbójnik w rękach Policji

Data dodania: 26 wrzesień 2011

Policjanci z Dorohuska zatrzymali 20-latka, który dokonał rozboju na ekspedientce sklepu. Sprawca zażądał od niej wydania za darmo alkoholu. Kiedy spotkał się z odmową, popchnął sprzedawczynię i zagroził jej kijem od szczotki. W sumie rozbójnik skradł artykuły na łączną kwotę ponad 40 złotych. Nie uciekł daleko, bo dopadli go mundurowi. 20-latkowi za rozbój grozi kara do 10 lat więzienia.

Wczoraj po południu chełmscy policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednym ze sklepów w m. Leśniczówka. Z informacji uzyskanej od pokrzywdzonej pracownicy wynikało, że została napadnięta przez młodego mężczyznę. Ten po wejściu do budynku zażądał od niej wydania za darmo alkoholu. Gdy mu odmówiła, napastnik najpierw popchnął ją, a potem zagroził pobiciem trzonkiem od szczotki. W konsekwencji rozbójnik zabrał z półek sklepowych 9 butelek piwa, napoje, paczkę papierosów i zapalniczkę. Straty wyceniono na ponad 40 złotych.
Rozbójnik nie uciekł jednak daleko. Mundurowi z Dorohuska posiadając informacje dotyczące rysopisu sprawcy, na jednej z ulic zatrzymali opisywanego młodzieńca. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gm. Ruda huta. Mundurowi znaleźli przy nim część skradzionych artykułów.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieje. Wkrótce mężczyzna stanie przed obliczem sądu. Rozbój zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

designed by know-line.pl