Chelm: Szef lubelskiego garnizonu Policji na Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka

Data dodania: 15 maj 2015

[b]Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo wziął udział w Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka w Chełmie. Dzisiejsza uroczystość połączona została z jubileuszem 122-lecia chełmskiej Straży Pożarnej i nadaniem sztandaru Komendzie Miejskiej PSP w Chełmie.[/b]

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 mszą świętą odprawioną Kościele Rozesłania św. Apostołów w Chełmie. Kolejnym punktem obchodów był uroczysty przemarsz uczestników wraz z orkiestrą, pocztami sztandarowymi i kompaniami honorowymi służb: Straży Pożarnej, Policji i Straży Granicznej na Plac Łuczkowskiego Wśród gości biorących udział w uroczystości był też Lubelski Komendant Wojewódzki Policji – nadinsp. Dariusz Działo. Komendę Miejską Policji w Chełmie reprezentował mł. insp. Konrad Piziorski.

Po przeglądzie pododdziałów nastąpiło odczytanie historii chełmskiej Straży Pożarnej a następnie uroczyste wręczenie Sztandaru Komendzie Miejskiej PSP w Chełmie. Funkcjonariuszom Straży Pożarnej zostały wręczone odznaczenia, medale i awanse na wyższe stopnie służbowe. Uroczystość na Placu Łuczkowskiego zakończyła defilada pododdziałów.

A.K.

designed by know-line.pl