Chełm: Uwaga na oszustkę

Data dodania: 18 czerwiec 2015

[b]Osiemset złotych straciła 87- letnia mieszkanka gminy Kamień po wizycie nieznanej kobiety. Jak się okazało weszła ona do domu podając się za pracownika opieki społecznej oferując przy tym dopłatę do świadczenia rentowego. Po jej wyjściu starsza pani zorientowała się, że zginęła jej część pieniędzy. Teraz policjanci poszukują oszustki i kolejny raz apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi osobami.[/b]

Wczoraj po południu dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z domu położonego na terenie gminy Kamień. Policjanci, którzy pojechali pod wskazany adres ustalili, że do mieszkania 87- letniej kobiety przyszła nieznana jej kobieta. Mówiła, że jest pracownikiem opieki społecznej i chce zobaczyć w jakiej wysokości ma wypłacaną rentę, bo pomoc społeczna może dopłacić 500 złotych. Starsza pani dała jej do przeliczenia pieniądze, które miała w domu. Nieznajoma po chwili oddała te pieniążki, powiedziała, że ktoś z opieki przyniesie jej dopłatę i opuściła mieszkanie. Po jej wyjściu pokrzywdzona zorientowała się, że zginęła jej część pieniędzy w kwocie 800 złotych. O zdarzeniu tym powiadomiła chełmskich policjantów.
Teraz funkcjonariusze poszukują oszustki i kolejny raz apelują do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi.
E.C.

designed by net-line.pl