Chełm: Uwaga na oszustkę

Data dodania: 26 lipiec 2012

Policjanci poszukują oszustki, która wczoraj okradła 85- letnią mieszkankę Chełma. Kobieta weszła do jej mieszkania podając się za pracownika wodociągów. Starsza pani po jej wyjściu zauważyła brak pieniędzy. Sprawczyni skradała 700 złotych. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. Zanim wpuścimy kogoś do mieszkania najpierw sami sprawdźmy czy sytuacja, którą podają te osoby jest faktycznie autentyczna.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w jednym z mieszkań w centrum Chełma. Do mieszkania 85-latki pod pretekstem sprawdzenia wodociągu weszła nieznana jej kobieta. Następnie obie odkręcały wodę z kranów, aby zobaczyć czy cieknie. Kobieta poradziła jeszcze żeby zrobić zapas wody, gdyż następnego dnia miała być przerwa w jej dostawie. Poprosiła też o rozmienienie pieniędzy, ale starsza pani po sprawdzeniu swoich pieniędzy odmówiła, gdyż nie miała rozmienić. Po chwili kobieta powiedziała, że musi już iść i opuściła mieszkanie. Kiedy Chełmianka zamknęła za nią drzwi i wróciła do pomieszczenia, w którym wcześniej przebywały, zorientowała się, że została okradziona. Łupem sprawczyni padły pieniądze w kwocie 700 złotych. Pokrzywdzona o całym zdarzeniu powiadomiła dyżurnego chełmskiej komendy.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność przy wpuszczaniu do mieszkań osób nieznajomych. Pamiętajmy, że oszuści stosują różne metody aby uśpić naszą czujność i przekonać o autentyczności sytuacji, w której się znaleźliśmy. W kontaktach z nieznajomymi zachowajmy wzmożoną czujność. Jeżeli już dojdzie do sytuacji, że osoby obce znajdą się w naszym mieszkaniu pod żadnym pozorem nie spuszczajmy ich z oczu.

E.C.

designed by know-line.pl