Chełm: Uwaga na oszustki

Data dodania: 30 sierpień 2012

Policjanci poszukują dwóch oszustek, które wczoraj okradły 76- letnią mieszkankę Chełma. Kobiety weszły do jej mieszkania pod pretekstem pozostawienia wiadomości dla sąsiadki. Starsza pani po ich wyjściu zauważyła brak pieniędzy. Sprawczynie skradły 2 tysiące złotych. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w jednym z mieszkań w centrum Chełma. Do mieszkania 76-latki zapukały dwie nieznane jej kobiety. Poprosiły o kartkę papieru i długopis tłumacząc, że chcą zostawić wiadomość dla jej sąsiadki, której akurat nie ma w domu. Kobieta wpuściła je do środka. Nieznajome zagadywały 76-latkę rozmową i chodziły po mieszkaniu. Po kilkunastu minutach powiedziały, że muszą już iść.
Starsza pani po ich wyjściu zauważyła, że zginęły jej pieniądze. O całym zdarzeniu powiadomiła dyżurnego chełmskiej komendy. Łupem sprawczyń padły pieniądze w kwocie 2 tysiące złotych.
Apelujemy o zachowanie ostrożności przy wpuszczaniu do mieszkań osób nieznajomych. Pamiętajmy, że oszuści stosują różne metody aby uśpić naszą czujność i przekonać o autentyczności sytuacji, w której się znaleźliśmy.

E.C.

designed by know-line.pl