Chełm: Wpadli z kontrabandą

Data dodania: 26 styczeń 2012

Ponad 6300 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili chełmscy policjanci. Kontrabanda przewożona była w samochodach marki Mitsubishi i VW Vento. Trefny towar został zabezpieczony. Sprawcy już usłyszeli zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest grzywną oraz karą pozbawienia wolności do lat 3.

Wczoraj rano na ul. Rampa Brzeska w Chełmie policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy zatrzymali 36 letniego mieszkańca Wołomina. Jak się okazało mężczyzna w samochodzie marki Mitsubishi przewoził papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu okazało się że jest ich 850 paczek papierosów. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 10 tysięcy złotych.

Również dzisiaj nad ranem policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali w Srebrzyszczu 50 letniego mieszkańca Radomia, u którego w samochodzie marki VW Vento ujawnili 5500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 70 tysięcy złotych

Bezakcyzowy towar został zabezpieczony. Obydwaj panowie usłyszeli już zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności do lat3.

E.C.

designed by know-line.pl