Chełm: Zabezpieczone 2 kilogramy marihuany i 5 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy

Data dodania: 18 wrzesień 2015

[b]Blisko 2 kilogramy marihuany i 5 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy znaleźli i zabezpieczyli chełmscy policjanci. Wyroby, których posiadanie jest zabronione, znajdowały się na jednej z posesji w gminie Kamień. W związku z tą sprawą zatrzymany został przebywający tam 52- letni mieszkaniec Chełma. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.[/b]

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą chełmskiej komendy realizując posiadane informacje przeszukali w środę po południu teren jednej z posesji w gminie Kamień. Tam w jednym z pomieszczeń mieszkalnych znaleźli pod łóżkiem 1840 gram suszu marihuany. W domu znajdowało się jeszcze również blisko 5 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wyroby, których posiadanie jest zabronione, zostały zabezpieczone.

Funkcjonariusze zatrzymali też 52- letniego mieszkańca Chełma, który w tym czasie przebywał na terenie posesji. Jego udział w tej sprawie jest jeszcze wyjaśniany. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

E.C.

designed by net-line.pl